LS 3150H100-4COFD frekvensomriktare
Information om produkten "LS 3150H100-4COFD frekvensomriktare"
Frekvensomriktare för pump-/fläktdrift, 315 kW, 613A, 3x400V, IP20
Specifika funktioner för pumpar och fläktar
- MMC-funktion (styrning av flera motorer)
- Timerfunktion (tidshändelse: Realtidsklocka)
- Flödeskompensation
- Jämn fyllning
- Initial acceleration & slutacceleration Slutacceleration
- Ventilnedkörningsramp
- Pumprengöring
- Lastbalansering
- Brandläge
- Energibesparingsdisplay (avskrivningsräknare)
- Boost, Wake-up-funktion
- V/f-reglering
- integrerad BACnet-kommunikation
- LonWorks (tillval)
- kontrollpanel speciellt för pumpar/fläktar
- integrerat EMC-filter/ DC-reaktor
- installation sida vid sida
- möjlighet till mellanplatta
- liten storlek
- funktion för övervakning av kondensatorers/fläktars livslängd
- Smart Copy-funktion (flash drop, nedladdning av parametrar och
av huvudoperativsystemet möjligt utan spänning)
>
Prestanda: 315 kW
Spänning: 3 x 400 V
Skyddsklass: IP20
Series: H100 - för pumpar och fläktar
Fastigheter "LS 3150H100-4COFD frekvensomriktare"
Prestanda: 315 kW
Spänning: 3 x 400 V