LS 0150S100-4EOFNS frekvensomriktare
Information om produkten "LS 0150S100-4EOFNS frekvensomriktare"
Frekvensomriktare, 15,0 kW, 3 x 400 V, IP20, inbyggd LED-kontrollpanel, EMC-filter (C3)
  • utökade sensorlösa styrfunktioner
  • högt startmoment på 200% även vid 0,5 Hz
  • hög effekttäthet, kompakta mått, montering genom hål
  • integrerat EMC-filter (C3)
  • Överensstämmer med globala standarder CE, UL, cUL
  • Använd Heavy Duty 150% under 1 min eller Normal Duty 120% under 1 min
  • Autotuning-funktion vid stillastående eller roterande
  • Skyddsklass IP66/NEMA4X med integrerad huvudbrytare som tillval (upp till 22 kW)
  • Integrerat säkert stopp "STO" (Safe Torque Off), redundant ingångskrets
  • integrerad display med enkel användning, möjlighet till extern fjärrdisplay
  • Smart kopieringsfunktion, för vilken S100 inte behöver spänningssättas
  • enkelt fläktbyte med automatisk visning av bytestiden
  • PLC-sekvenser programmerbara med funktionsblock
Prestanda: 18,5 kW
Tillverkare: LS
Spänning: 3 x 400 V
Skyddsklass: IP20
Series: S100 - den moderna
Fastigheter "LS 0150S100-4EOFNS frekvensomriktare"
Prestanda: 18,5 kW
Tillverkare: LS
Spänning: 3 x 400 V
Skyddsklass: IP20
Series: S100 - den moderna
Tillbehör
LS EtherCAT
Höger/vänster-omkopplare, nödstopp för FI
Omkopplare höger/vänster, potentiometer, nödstopp för FI
Omkopplare med potentiometer och nödstopp i plasthölje, medurs/antiurs. Spärrfri omkopplare. Extern styrning av frekvensomriktare. Potentiometeranslutning Lödkontakter1 NO-kontakt vardera för medurs och moturs rotationHusmått i mm (BxHxD): 160x80x55Färg: liknande RAL7035Potentiometer: 2,2k/2W, rotationsvinkel 270°, vridknapp: 32mmKabelförskruvning: M16, klämområde 5-10mmSkyddsklass: IP65, för kabeldragning i styrkretsen Valfritt med eller utan 1m, 3m eller 5m kabel (trådbunden). Vänligen välj version. Alla produktbilder är icke-bindande exempel! Med reservation för tekniska ändringar.
Motoranslutningskabel skärmad 4 x 1,5 mm²